“Karlar Ülkesi” çocuk oyunu Zorlu Enerji desteğiyle Osmaniye’de sahnelendi

Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun büyük ilgi gören “Karlar Ülkesi” oyunu, Zorlu Enerji Grubu’nun “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi kapsamında Osmaniye’de sahnelendi. 6-7 Haziran tarihlerinde Osmaniye’de minik izleyicileriyle buluşan oyunun Bahçe ilçesindeki gösterimine Bahçe İlçesi Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Zorlu Enerji Osmaniye Bahçe RES İşletme Müdürü Oktay Ertuğrul ve Bahçe Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Cengiz Turan katılım gösterdi.

Zorlu Enerji Grubu’nun yatırım bölgelerinde hayata geçirdiği Türkiye’nin ulusal ölçekli ilk enerji eğitim projesi olan “Enerjimiz Çocuklar İçin” kapsamında, Zorlu Çocuk Tiyatrosu’nun büyük ilgi gören oyunu “Karlar Ülkesi” Osmaniye’de sahnelendi. 6 Haziran Pazartesi günü Osmaniye Cebeli Bereket Kültür Merkezi’nde ve 7 Haziran Salı günü Bahçe ilçesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Tiyatro Salonu’nda sahnelenen oyun, çocuklara dostluğun önemi ve doğa sevgisini aşılıyor. Oyunun Bahçe ilçesindeki gösterimine Bahçe İlçesi Kaymakamı Mehmet Alper Çığ, Zorlu Enerji Osmaniye Bahçe RES İşletme Müdürü Oktay Ertuğrul ve Bahçe Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Cengiz Turan katılım gösterdi.

 

Enerjimiz Çocuklar İçin projesi, Osmaniye’nin 11 okulunda


Zorlu Çocuk Tiyatrosu tarafından sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçen ve ücretsiz olarak sahnelenen “Karlar Ülkesi”, müzik ve dans gibi birçok performansı bir arada sunuyor. Özlem Saraç’ın Hans Christian Andersen’in “Karlar Kraliçesi” masalından yola çıkarak yazdığı ve Gaye Cankaya’nın yönettiği Karlar Ülkesi oyunu çocukların geniş hayal dünyalarına hitap ederek yaşadıkları dünyayı anlamaları ve anlamlandırmalarına destek oluyor. En yakın arkadaşları Kay’ı, Karlar Ülkesi’nde yaşayan kötü kalpli Karlar Kraliçesi’nin elinden kurtarmak için tehlikelerle dolu bir yolculuğu göze alan Tarçın ve Gerda’nın bu macerasını anlatan oyunda çocuklar rengarenk diyarlar ile birlikte mevsimleri de öğreniyorlar.

 

Zorlu Enerji Grubu, hayata geçirdiği “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesiyle Osmaniyeli çocukların yenilenebilir enerji ve çevre konularında da bilinçlenmelerine destek veriyor. 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı döneminde Zorlu Enerji Grubu’nun diğer yatırım bölgelerinde olduğu gibi Osmaniye’deki 11 okulda da devam etmekte olan proje, uzmanlar desteği ile hazırlanan müfredata uygun içerikleri ve “Karlar Ülkesi” gibi tüm yıla yayılan aktiviteleri içeriyor. 2010’dan bu yana devam eden kurumsal sosyal sorumluluk projesi ile çocuklar enerji kaynakları, verimlilik ve yenilenebilir enerji konularını sıkılmadan, sürece dayalı bir şekilde öğrenebiliyorlar.